انواع کباب ایرانی – معرفی 7 کباب معروف در ایران

انواع کباب ایرانی - معرفی 7 کباب معروف در ایران

انواع کباب ایرانی را باید یکبار تست کنید تا به خوبی مزه انها در ذهن شما باقی بماند. این امر بر هر ایرانی واجب است ! ایران را باید سرزمین کباب‌ها نامید ، یکی از لذیذترین غذاهای ایرانی که در دنیا نیز طرفداران بسیاری دارد کباب های ایرانی هستند.. امروزه در خانه‌ها انواع کباب‌پزهای خانگی زغالی ، کباب پز تابشی برای طبخ این غذاهای لذیذ وجود دارد. اما بهترین و راحت‌ترین راه و روش برای پختن انواع کباب ایرانی چیست ؟

جمله ایران سرزمین کباب‌ها است واقعاً اغراق‌آمیز نیست ! انواع مختلفی از کباب در ایران وجود دارد برای انواع سلیقه‌ها ! اما این غذای ایرانی بسیار پیچیده‌تر از آن است که نشان می‌دهد. کباب ایرانی در عین اینکه اصالت خود را حفظ کرده است اما تحت تأثیر فرهنگ همسایه‌های غربی و شرقی خود نیز بوده است.

معرفی گروه صنعتی اوجتا

گروه صنعتی اوجتا با تامین و تولید صفر تا صد تمامی تجهیزات مورد نیاز به منظور تاسیس یک رستوران فعالیت میکند. این مجموعه تمامی مدلهای متفاوت شامل انواع فرها و اجاق گازها، انواع کبابپز تابشی، انواع فر پیتزا ریلی، انواع کته پز ریلی، انواع کبابپز تابشی اتوماتیک و غیره را به راحتی تامین و تولید می‌کند.

کسب و کار مربوط به رستوران داری و تجهیزات صنعتی رستوران دیگر مانند گذشته نیست. تکنولوژی و اینترنت به تمام بخش های این کسب و کار به بهترین شکل ممکن وارد شده است. بازار اینترنتی خرید و فروش تجهیزات و دستگاههای صنعتی، با ارایه خدماتی همچون مشاوره تخصصی و رایگان، خرید مستقیم از تولیدکنندگان، ارسال سریع بار، تنوع بالا و قیمت به روز محصولات به رشد خوبی رسیده است. این بازار توانسته است جایگاه اول خرید و فروش ماشین آلات و تجهیزات صنعتی را به خودش اختصاص دهد.

درباره گروه صنعتی اوجتا – از 98 تا به امروز - کباب پز تابشی

کباب غذای ملی ایران است

امروزه کباب به‌عنوان غذای ملی ایرانی شناخته می‌شود.اما انواع مختلف کباب با طعم و مزه‌های گوناگون در هر یک از نواحی ایران باعث شده تنوع این غذای خوشمزه بسیار بالا باشد. استفاده از انواع سبزی‌ها و طعم‌دهنده‌های طبیعی مانند آلو ، زرشک ، زعفران و .. باعث شده که مزه این غذای لذیذ در هر گوشه از ایران به شدت خاص باشد . از معروف‌ترین کباب‌های ایرانی می‌توان به کباب‌کوبیده ، جوجه‌کباب ، کباب بختیاری و کباب‌برگ اشاره کرد .

معرفی انواع کباب ایرانی – بهترین کباب های طبخ شده در ایران

در این مقاله ما به شما 7 نمونه از انواع کباب ایرانی که به عنوان بهترین مدل های کباب در ایران شناخته می شوند را معرفی میکنیم. البته خیلی از شما با این 7 کباب آشنایی کامل دارید !


شماره 1 – محبوب ترین کباب – کباب‌کوبیده

محبوب ترین کباب - کباب‌کوبیده

محبوب ترین کباب – کباب‌کوبیده

درواقع اصالت و به‌نوعی امضای اصلی کباب‌های ایرانی کباب‌کوبیده هست. در هر جای ایران کباب‌کوبیده یافت می‌شود و هر ایرانی در طول سال چند بار از این غذای خوشمزه می‌کند. فرقی نمی‌کند شما در کجای ایران باشید کباب‌کوبیده قطعاً یکی از انتخاب‌های شما به‌عنوان غذا در سفرها ، مهمانی ، دوره همی‌ها و… هست .کباب کوبیده را محبوب ترین کباب در بین انواع کباب ایرانی می شناسند، به نحوی که در بین خارجی ها نیز بسیار محبوب است .


شماره 2 – معروف ترین – جوجه‌کباب

معروف ترین - جوجه‌کباب

معروف ترین – جوجه‌کباب

شاید بتوان گفت ازنظر آمار مصرف استفاده از جوجه‌کباب بعد از کباب‌کوبیده در رتبه دوم قرار دارد . جوجه‌کباب نسبت به کباب‌کوبیده راحت‌تر تهیه می‌شود . جوجه‌کباب ترکیبی از مرغ خردشده ، روغن ، زعفران ، پیاز و دیگر طعم‌دهنده‌ها هست که به‌صورت مستقیم بر روی آتش و یا داخل کباب‌پزها پخته می‌شود. جوجه‌کباب یکی از غذاهای جالب ایرانی‌ها در مراسم‌ها هست. جوجه‌کباب سیزده‌بدر و یا جوجه‌کباب‌های مسافرتی از بهترین‌ها هستند که سفر را جذاب‌تر و به‌یادماندنی‌تر می‌کنند .


شماره 3 – لذیذ ترین کباب – کباب ‌برگ

لذیذ ترین کباب – کباب ‌برگ

لذیذ ترین کباب – کباب ‌برگ

کباب ‌برگ یکی از لذیذترین مدل‌های کباب است که از گوشت تازه درست می‌شود. در این مدل از فیله گوشت گوساله ، یا گوشت گوسفند به همراه پیاز ، روغن‌زیتون ، سبزی‌ها طعم‌دهنده دیگر ادویه‌ها استفاده می‌شود. کباب‌برگ از کباب‌های خاص و به‌صورت ویژه هست که تهیه و پخت آن نیازمند دقت و وقت کافی هست . کباب‌برگ از نوع کباب‌های اعیانی به‌حساب می‌آید و در مهمانی‌های ویژه و مراسم‌ها از آن استفاده می‌شود .در بین انواع کباب ایرانی کباب برگ جایگاه خاصی دارد!


شماره 4 – خاص ترین کباب – کباب‌ترش

کباب ترش یکی از صدها غذای سنتی خطه گیلان است. گیلان را باید مهد غذاهای ترش و خوشمزه نامید . کباب‌ترش یکی از کباب‌های سنتی ایرانی است که در گیلان طبخ می‌شود. این کباب با گوشت گاو یا گوساله به‌صورت فیله شده تهیه می‌شود. قبل از طبخ این گوشت‌ها را در یک سس ویژه حاوی آب انار یا رب انار، گردو ، جعفری خردشده، روغن‌زیتون، سیر و دیگر سبزی‌های طعم‌دهنده و ادویه‌ها قرار می‌دهند تا طعم عالی این مواد جذب گوشت‌ها شود .در بین انواع کباب ایرانی ، کباب ترش کمتر استفاده می شود چرا که برای خوردن نسخه اصیل ان باید به شمال و گیلان سفر کرد .


شماره 5 –

خاص ترین کباب - کباب‌ترش

خاص ترین کباب – کباب‌ترش

کبابی که نامش پیداست . سلطان همه کباب‌ها . یکی از بهترین و خوشمزه‌ترین کباب‌های دنیا. این کباب ترکیبی از کباب‌برگ و کباب‌کوبیده است . دلیل استفاده از نام سلطانی نیز به همین دلیل است . ترکیب دو تا از بهترین کباب‌های دنیا می‌شود کبابی که رقیب ندارد : کباب سلطانی !


شماره 6 – حرفه ای ترین کباب – کباب بختیاری

بی رقیب ترین کباب - کباب سلطانی

بی رقیب ترین کباب – کباب سلطانی

کباب بختیاری ترکیبی از کباب‌کوبیده و جوجه‌کباب است که به صوت زیبایی در کنار هم قرار داده‌شده‌اند . این نوع کباب نیازمند دقت و زمان کافی برای پختن می‌باشند. ترکیب و جوجه و گوشت می‌تواند مشکلات زیاد را برای افراد عادی برای پختن این نوع کباب ایجاد کند. زمان پخت گوشت معمولاً بیشتر از جوجه هست و ممکن است برای پختن گوشت‌ها جوجه سوخته شوند. اینکه بتوان این دو ماده غذایی را در کنار هم به یک‌شکل و ساختار کباب کرد نیازمند هنر و تجربه بالایی است .در بین انواع کباب ایرانی کباب بختیاری را می توان سخت ترین و حرفه ای ترین دانست . با این حال یکی از خوشمزه ترین مدل ها نیز است !


شماره 7 – ساده ترین کباب – کباب چنجه

ساده ترین کباب - کباب چنجه

ساده ترین کباب – کباب چنجه

کباب چنجه را شاید بتوان راحت‌ترین نوع کباب برای طبخ دانست. در این کباب تنها از تکه‌های گوشت استفاده می‌شود . استفاده از گوشت گوسفند تازه کشته‌شده برای تهیه این کباب به‌شدت پیشنهاد می‌شود. کباب چنجه برخلاف سایر کباب‌های ایرانی نیازی به طعم‌دهنده‌ها و ادویه‌ها و سبزی و حتی پیاز هم ندارد و به ساده‌ترین شکل ممکن یکی از لذیذی قطار کباب‌ها تهیه و طبخ می‌شود .


پخت آسان کباب در خانه

با توجه به انواع کباب ایرانی و طعم‌ها متنوعی که این غذای خوشمزه دارد پختن هرکدام از آن‌ها در منازل و آپارتمان‌ها کاری به‌شدت دشوار است. به همین دلیلی امروزه از کباب پز تابشی برای پخت این نوع کباب‌ها استفاده می‌شود. استفاده از کباب پز تابشی خانگی باعث می‌شود که به‌راحتی این کباب‌ها بدون دود و بو و حتی کثیف کاری مرسوم در داخل ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها طبخ شوند تا سفره‌های شما در هنگام مهمانی‌ها و حتی وعده‌های روزانه بسیار خوش‌رنگ‌تر و خوشمزه‌تر باشد .

کباب پز تابشی سالاماندر
کباب پز تابشی - اوجتا - تماس با: 09186301952

خرید کباب پز تابشی و تجهیزات آشپزخانه صنعتی

اوجتا تولید کننده تخصصی تجهیزات آشپزخانه  صنعتی شامل کباب پز تابشی اتوماتیک، کباب پز تابشی سالاماندر، کباب پز تابشی خانگی، فر پیتزا ریلی، کته پز ریلی، سیخ گیر اتوماتیک، سرخ کن دو سبده و سیخ شور هگزا گونال استاندارد در کشور بوده و همگام با سایر بخش‌های صنعتی جهت فروش بهتر اقدام به ورود به بازارهای جهانی کرده است. قطعاً این مهم میسر نمی‌شد جز با به‌روز آوری محصولات، ارتقا چشمگیر سطح کیفی و قیمت گذاری رقابتی که موجب متقاعد شدن طرف خارجی می‌گردد.

محصولات عمده شرکت شامل کباب پز تابشی اتوماتیک، کباب پز تابشی سالاماندر، کباب پز تابشی خانگی، فر پیتزا ریلی، کته پز ریلی، سیخ گیر اتوماتیک، سرخ کن دو سبده و سیخ شور هگزاگونال با برند اوجتا بوده و حاصل 40 سال تلاش و تجربه مدیران شرکت است. ما بر آنیم این شرکت را چنان متحول کنیم تا با توسعه کارکنان و بهبود مستمر محصولات، خدمات، انعطاف پذیری و افزایش بازدهی، در شمار معتبرترین و مشهورترین عرضه کنندگان تجهیزات تابشی آشپزخانه‌های صنعتی درآییم.

چرا باید اوجتا را انتخاب کنیم؟

فرقی نمی‌کند که شما چه کسب‌وکاری را اداره می‌کنید. دو فاکتور برای شما همیشه باید در اولویت قرار داشته باشد، فاکتور زمان و هزینه! مجموعه اوجتا برای راحتی حال شما مدیران و مخاطبان گرامی تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته است. این مجموعه با همکاری مستقیم با بخش‌های تولید و ایجاد کارگاه‌ها و کارخانه‌های متعدد در استان‌های مختلف توانسته است مجموعه‌ای کامل را به وجود بیاورد. درنتیجه شما می‌توانید برای خرید محصولات مختلف به فروشگاه اوجتا مراجعه کرده تا به‌صورت مستقیم از کارخانه اجناس خود را خریداری نمایید

Hossein_Barati وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق محفوظ است. طراحی، تولید و سئو توسط مجموعه داده کاوان دینا انجام شده است.