طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه در 4 مرحله

طبخ کباب چنجه خوشمزه

در این مقاله ما به شما آموزش طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه را آموزش می‌دهیم. مهم‌ترین نکته در طبخ این نوع کباب مزه دار کردن گوشت و همچنین چرب و ترد بودن آن است. برای طبخ این کباب ما از گوشت فیله گوسفند استفاده کرده‌ایم شما می‌توانی از گوشت گوساله نیز استفاده کنید. در هنگام طبخ این نوع کباب باید خیلی مراقب بود که گوشت خیلی سفت شود و یا بود بد و سوختگی به خود نگیرد. برای مطالعه مقاله آموزش طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه با استفاده از کباب پز تابشی همراه ما باشید.

معرفی گروه صنعتی اوجتا

گروه صنعتی اوجتا با تامین و تولید صفر تا صد تمامی تجهیزات مورد نیاز به منظور تاسیس یک رستوران فعالیت میکند. این مجموعه تمامی مدلهای متفاوت شامل انواع فرها و اجاق گازها، انواع کبابپز تابشی، انواع فر پیتزا ریلی، انواع کته پز ریلی، انواع کبابپز تابشی اتوماتیک و غیره را به راحتی تامین و تولید می‌کند.

کسب و کار مربوط به رستوران داری و تجهیزات صنعتی رستوران دیگر مانند گذشته نیست. تکنولوژی و اینترنت به تمام بخش های این کسب و کار به بهترین شکل ممکن وارد شده است. بازار اینترنتی خرید و فروش تجهیزات و دستگاههای صنعتی، با ارایه خدماتی همچون مشاوره تخصصی و رایگان، خرید مستقیم از تولیدکنندگان، ارسال سریع بار، تنوع بالا و قیمت به روز محصولات به رشد خوبی رسیده است. این بازار توانسته است جایگاه اول خرید و فروش ماشین آلات و تجهیزات صنعتی را به خودش اختصاص دهد.

درباره گروه صنعتی اوجتا – از 98 تا به امروز - کباب پز تابشی

مواد لازم برای طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه

این موارد برای 5 نفر بوده و شما می‌توانید به‌راحتی بر اساس تعداد نفرات خود مواد را کم و یا زیاد نمایید. البته پیشنهاد ما به شما این است که مواد طعم‌دهنده را خیلی کم نکنید چرا که هرچه گوشت شما خوشمزه‌تر باشد کباب شما دل‌چسب‌تر خواهد بود.


مواد لازم برای طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه

 • فیله یا ران گوسفند یا گوساله: 1 کیلوگرم
 • دنبه گوسفند: 200 گرم- دنبه‌ها صرفاً برای خوشمزه‌تر کردن کباب چنجه به کار می‌روند که ادامه این روش را توضیح می‌دهیم.
 • پیاز: 2 عدد بزرگ
 • ماست: 200 گرم
 • لیمو ترش:2 عدد-اگر لیمو ترش در دسترس ندارید، می‌توانید از آبلیمو طبیعی استفاده کنید.
 • روغن زیتون:2 قاشق غذاخوری
 • نمک و فلفل سیاه: 5/1 قاشق چای خوری
 • سیر: 4 حبه معمولی، له یا رنده شده
 • گشنیز: 2 قاشق غذاخوری به صورت آسیاب ‌شده
 • زیره: 1 قاشق غذاخوری به صورت آسیاب ‌شده
 • زردچوبه: 5/1 قاشق چای خوری
 • کره: 100 گرم
 • زعفران دم کرده: 3/1 استکان
  گوجه: 5 عدد متوسط

مرحله اول- تکه کردن گوشت ها برای طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه با استفاده از کباب پز تابشی

مرحله اول- تکه کردن گوشت ها برای طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه با استفاده از کباب پز تابشی

مرحله اول- تکه کردن گوشت ها برای طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه با استفاده از کباب پز تابشی

در ابتدا گوشت ها را بشویید. سپس بگذارید تا آب آن حسابی خارج شود. برای اینکه بتوانید گوشت ها را راحت‌تر تکه کنید بگذارید به مدت 2 ساعت در یخچال قرار گیرد تا گوشت کمی سفت شود.

بعد از 2 ساعت گوشت ها را خارج کرده و آن‌ها را به تکه‌های مساوی برش دهید. برش‌ها نباید از 2*2 سانتی‌متر بیشتر شوند. سعی کنید که گوشت ها یکدست برش داده شوند. ضخامت گوشت ها نیز باید زیاد باشد. سعی کنید گوشت ها را به صورت یک مکعب مربع برش دهید تا شکل زیباتری به خود بگیرند.

گوشت‌های برش خود را داخل یک ظرف درب دار ریخته و درب آن را ببندید و مجدد در یخچال قرار دهید.


مرحله دوم- طرز تهیه سس طعم‌دهنده برای طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه

مرحله دوم- طرز تهیه سس طعم‌دهنده برای طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه

مرحله دوم- طرز تهیه سس طعم‌دهنده برای طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه

در این مرحله از طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه ابتدا پیاز را رنده کرده و آب آن را در یک ظرف بزرگ جدا می‌کنیم. سپس تفاله باقی‌مانده از پیاز را دور می‌ریزیم.

حال باید فلفل سیاه، زردچوبه، روغن زیتون، گشنیز آسیاب‌ شده، زیره و سیر را به آب پیاز اضافه کنید و خوب هم بزنید تا حسابی مخلوط شود.

سپس باید تکه گوشت را از یخچال خارج کرده و به این مخلوط اضافه کنید. خوب این مخلوط گوشت و مواد طعم‌دهنده را باهم ترکیب کنید تا همه گوشت ها آغشته به مواد طعم‌دهنده شوند. حال گوشت ها را در داخل یک کیسه پلاستیکی زیپ‌دار ریخته و هوای داخل آن را خارج کنید. سپس زیپ کیسه پلاستیکی را کشیده و آن را در یخچال برای مدت 6 ساعت قرار دهید. این کار باعث می‌شود که بوی مواد طعم‌دهنده از پلاستیک خارج نشده و یخچال شما نیز بو نگیرد.

بعد از 6 ساعت ظرف را از یخچال خارج کنید و به آن ماسه و آبلیمو را اضافه کنید. مجدد مخلوط‌کنید تا تمام گوشت ها با ماست و آبلیموی تازه ترکیب شوند. حال نمک را نیز به این مخلوط اضافه کنید و مجدد آن‌ها را در یک کیسه پلاستیکی زیپ‌دار جدید قرار دهید. گوشت ها را در داخل یک کیسه پلاستیکی زیپ‌دار ریخته و هوای داخل آن را خارج کنید. سپس زیپ کیسه پلاستیکی را کشیده و آن را در یخچال برای مدت 6 ساعت قرار دهید.


مرحله سوم- قرار دادن گوشت‌های سیخ – طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه با استفاده از کباب پز تابشی

مرحله سوم- قرار دادن گوشت‌های سیخ – طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه با استفاده از کباب پز تابشی

مرحله سوم- قرار دادن گوشت‌های سیخ – طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه با استفاده از کباب پز تابشی

در این مرحله از طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه باید گوشت‌های مزه دار شده را در سیخ‌ها قرار دهید. نکته مهم در طبخ کباب چنجه خوشمزه این است که کباب نباید خشک و سفت باشد برای اینکه گوشت ما خیلی سفت نشود ما از یک روش دومرحله‌ای استفاده می‌کنیم.

در ابتدا هنگامی‌که گوشت ها را در سیخ قرار می‌دهید بین هر گوشت باید یک‌تکه از دنبه را نیز در سیخ قرار دهید. نگران دنبه‌ها نباشید چرا که طعم گوشت را تغییر می‌دهند اما چربی حاصل از آب شدن آن‌ها گوشت ها را بسیار چرب و لذیذ می‌کند.

در مرحله دوم شما باید کره را در یک ظرف فلزی آب کرده و به آن زعفران دم‌کرده را اضافه کنید و در کنار بگذارید تا به‌عنوان روغن طعم‌دهنده با استفاده از یک فرچه روی کباب ها بکشید.


مرحله چهارم – استفاده از کباب پز تابشی – طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه

در ابتدا طبقه کباب پز را روی وسط قرار می‌دهیم. اگر از کباب پز استفاده می‌کنید طبقه آن را در حالت وسط قرار دهید.

سپس سینی کباب پز را پر از آب می‌کنیم. حال کباب پز را روشن کرده و کمتر از 2 دقیقه صبر می‌کنیم تا سرامیک‌ها حسابی سرخ و گداخته شوند.

حال باید سیخ‌های کباب چنجه خوشمزه خود را در داخل کباب پز خانگی قرار دهید. در هر نوبت پخت شما می‌توانید بین 8 تا 10 سیخ کباب چنجه خوشمزه را در داخل این کباب پز خانگی قرار داده و طبخ کنید.

وقتی‌که کباب ها را در داخل کباب پز قرار دادید بعد از 1 دقیقه آن‌ها را بچرخانید تا روی دیگر کباب نیز نیم‌پز شود. بعد از اینکه هر دو طرف کباب ها را نیم‌پز کردید به‌نوبت سیخ‌ها را از کباب پز خارج کرده و روی آن با فرچه مایع مخلوط کره و زعفران دم‌کرده بکشید. حال سیخ‌ها را مجدد در کباب پز قرار داده و آن‌ها را به صورت کامل طبخ کنید.

می‌توانید در انتها نیز گوجه‌ها را از وسط برش داده و در سیخ قرار دهید و کنار کباب خود طبخ کنید.


نکته‌های مهم:

 • به دلیل وجود دنبه چکه‌های روغن در هنگام طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه زیاد خواهد بود پس حتماً مراقب سینی آب باشید که در طول پخت مقدار مناسبی آب داشته باشد.
 • کباب‌های پخته‌شده را به‌هیچ‌عنوان لای نان از قرار ندهید چرا که نان چربی و روغن کباب را گرفته و باعث خشک شدن سریع آن‌ها می‌شود.
 • درصورتی‌که از دنبه‌های قرار داده‌شده در بین سیخ‌ها خوشتان نمی‌آید می‌توانید آن‌ها را بعد از طبخ کباب چنجه خوشمزه در خانه از سیخ‌ها جدا کنید و در یک ظرف جداگانه قرار دهید. البته بیشتر دنبه‌های موجود در سیخ‌ها آب‌شده و کاملاً چربی آن‌ها به خود گوشت می‌رود ولی مزه گوشت تغییر نخواهد کرد.
 • برای تزیین کباب چنجه خوشمزه خود می‌توانید از پیاز نازک خلال شده، سیب‌زمینی سرخ‌کرده، ترشی برگ کلم یا گل‌کلم و سبزی تازه استفاده کنید.
کباب پز تابشی - اوجتا - تماس با: 09186301952

خرید کباب پز تابشی و تجهیزات آشپزخانه صنعتی

اوجتا تولید کننده تخصصی تجهیزات آشپزخانه  صنعتی شامل کباب پز تابشی اتوماتیک، کباب پز تابشی سالاماندر، کباب پز تابشی خانگی، فر پیتزا ریلی، کته پز ریلی، سیخ گیر اتوماتیک، سرخ کن دو سبده و سیخ شور هگزا گونال استاندارد در کشور بوده و همگام با سایر بخش‌های صنعتی جهت فروش بهتر اقدام به ورود به بازارهای جهانی کرده است. قطعاً این مهم میسر نمی‌شد جز با به‌روز آوری محصولات، ارتقا چشمگیر سطح کیفی و قیمت گذاری رقابتی که موجب متقاعد شدن طرف خارجی می‌گردد.

محصولات عمده شرکت شامل کباب پز تابشی اتوماتیک، کباب پز تابشی سالاماندر، کباب پز تابشی خانگی، فر پیتزا ریلی، کته پز ریلی، سیخ گیر اتوماتیک، سرخ کن دو سبده و سیخ شور هگزاگونال با برند اوجتا بوده و حاصل 40 سال تلاش و تجربه مدیران شرکت است. ما بر آنیم این شرکت را چنان متحول کنیم تا با توسعه کارکنان و بهبود مستمر محصولات، خدمات، انعطاف پذیری و افزایش بازدهی، در شمار معتبرترین و مشهورترین عرضه کنندگان تجهیزات تابشی آشپزخانه‌های صنعتی درآییم.

چرا باید اوجتا را انتخاب کنیم؟

فرقی نمی‌کند که شما چه کسب‌وکاری را اداره می‌کنید. دو فاکتور برای شما همیشه باید در اولویت قرار داشته باشد، فاکتور زمان و هزینه! مجموعه اوجتا برای راحتی حال شما مدیران و مخاطبان گرامی تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته است. این مجموعه با همکاری مستقیم با بخش‌های تولید و ایجاد کارگاه‌ها و کارخانه‌های متعدد در استان‌های مختلف توانسته است مجموعه‌ای کامل را به وجود بیاورد. درنتیجه شما می‌توانید برای خرید محصولات مختلف به فروشگاه اوجتا مراجعه کرده تا به‌صورت مستقیم از کارخانه اجناس خود را خریداری نمایید

Hossein_Barati وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق محفوظ است. طراحی، تولید و سئو توسط مجموعه داده کاوان دینا انجام شده است.