درست کردن کباب کوبیده در خانه – معرفی 20 نکته مهم

درست کردن کباب کوبیده در خانه – معرفی 20 نکته مهم

درست کردن کباب کوبیده نیاز به تجربه و همچنین تمرکز خاصی دارد. کباب کوبیده را می توان یکی از لذیذ ترین کباب ها در ایران دانست که شهرت جهانی هم دارد. به همین دلیل درست کردن ان نیاز به مهارت بالایی دارد. نکته مهم در پخت کباب کوبیده در منزل این است که مواد کباب از روی سیخ ها نریزد! برای اینکه به خوبی روش درست کردن کباب کوبیده در منزل را یاد بگیرید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

معرفی کباب کوبیده

لذیذترین و محبوب‌ترین نوع کباب در ایران کباب کوبیده می‌باشد. شاید درست کردن و پخت کباب کوبیده در منزل مانند آنچه در رستوران‌ها توسط آشپزهای ماهر پخته می‌شود به نظر کار مشکلی باشد. اما ما در اینجا روش‌ها و نکات مهم درست کردن و پخت کباب کوبیده در منزل را آموزش می‌دهیم.

معرفی گروه صنعتی اوجتا

گروه صنعتی اوجتا با تامین و تولید صفر تا صد تمامی تجهیزات مورد نیاز به منظور تاسیس یک رستوران فعالیت میکند. این مجموعه تمامی مدلهای متفاوت شامل انواع فرها و اجاق گازها، انواع کبابپز تابشی، انواع فر پیتزا ریلی، انواع کته پز ریلی، انواع کبابپز تابشی اتوماتیک و غیره را به راحتی تامین و تولید می‌کند.

کسب و کار مربوط به رستوران داری و تجهیزات صنعتی رستوران دیگر مانند گذشته نیست. تکنولوژی و اینترنت به تمام بخش های این کسب و کار به بهترین شکل ممکن وارد شده است. بازار اینترنتی خرید و فروش تجهیزات و دستگاههای صنعتی، با ارایه خدماتی همچون مشاوره تخصصی و رایگان، خرید مستقیم از تولیدکنندگان، ارسال سریع بار، تنوع بالا و قیمت به روز محصولات به رشد خوبی رسیده است. این بازار توانسته است جایگاه اول خرید و فروش ماشین آلات و تجهیزات صنعتی را به خودش اختصاص دهد.

درباره گروه صنعتی اوجتا – از 98 تا به امروز - کباب پز تابشی

طرز درست کردن کباب کوبیده

درست کردن کباب کوبیده اصیل ایرانی با گوشت گوسفندی انجام می شود . ولی امروزه برای بهتر شدن این کباب از گوشت گوساله نیز استفاده می‌شود. ما در این روش به شما طرز تهیه کباب کوبیده از مخلوط گوشت گوسفندی ( قلوه گاه) و گوشت گوساله ( راسته ) را آموزش می‌دهیم. شما می‌توانید به‌راحتی به انجام این موارد و توجه کردن به نکته‌ها یک کباب کوبیده خوشمزه را در منزل برای خود یا برای مهمانی خود تهیه و آماده نمایید . با ما همراه باشید تا با تمام نکات و فوت و فن‌های پخت کباب کوبیده در منزل آشنا شوید .


دستور طبخ کباب کوبیده برای 4 نفر

این دستور پخت برای 4 نفر می‌باشد . در صورتی که برای نفرات بیشتری می‌خواهید کباب تهیه کنید باید مقدار مواد اولیه را بر اساس تعداد نفرات ضرب و تقسیم کنید . با ما همراه باشید تا طرز تهیه خوشمزه‌ترین کباب کوبیده ایرانی را به شما آموزش دهیم .


مواد لازم برای درست کردن کباب کوبیده ( برای 4 نفر ) :

 • پیاز : 250 گرم ( 4 عدد متوسط )
 • گوشت قلوه گاه گوسفندی : 500 گرم
 • گوشت راسته گوساله : 500 گرم
 • گوجه فرنگی متوسط : 4 عدد
 • زعفران دم کرده : 1 قاشق غذا خوری
 • نمک ، سماق ، فلفل سیاه : به مقدار لازم
 • زردچوبه : یک دوم قاشق چای‌خوری
 • پودر پاپریکا : به میزان لازم

طرز تهیه کباب کوبیده – مرحله اول – تهیه و طعم دار کردن مواد اولیه کباب

طرز تهیه کباب کوبیده - مرحله اول – تهیه و طعم دار کردن مواد اولیه کباب

طرز تهیه کباب کوبیده – مرحله اول – تهیه و طعم دار کردن مواد اولیه کباب

ابتدا باید پیاز را خوب بشویید و سپس آن‌ها را چرخ کنید . پیاز را به هیچ عنوان رنده نکنید. پیاز برای کباب کوبیده باید چرخ شود . آب پیاز را از پیاز چرخ شده جدا کنید ( به‌وسیله یک صافی ) و آب پیاز را جداگانه در یخچال قرار دهید .

سپس گوشت را باید چرخ کنید. برای اینکه گوشت بهتر و راحت‌تر چرخ شود آن را به تکه‌های کوچک تقسیم کنید و چرخ کنید .

گوشت را به همراه پیاز چرخ شده در داخل یک کاسه بریزید و سپس به آن زعفران دم کرده به همراه نمک و فلفل را اضافه کنید .

گوشت را به مدت 5 دقیقه حسابی با دست در داخل کاسه ورز دهید .

سپس پودر پاپریکا را به گوشت اضافه کنید و مجدداً گوشت را به مدت 5 دقیقه ورز دهید تا حسابی گوشت ورز داده شود .

سپس برای بیات کردن گوشت ، روی ظرف آن را بپوشانید و برای مدت 3 الی 5 ساعت در یخچال قرار دهید .مراقب باشید یخ نزد!


اموزش درست کردن کباب کوبیده – مرحله دوم – به سیخ کشیدن کباب

اموزش درست کردن کباب کوبیده – مرحله دوم – به سیخ کشیدن کباب

اموزش درست کردن کباب کوبیده – مرحله دوم – به سیخ کشیدن کباب

بعد از سپری شدن این مدت گوشت را از یخچال خارج کرده و دوباره به مدت 10 دقیقه حسابی گوشت را ورز دهید تا حالت چسبندگی به خود بگیرد .

حال برای سیخ کباب درست کردن ابتدا دست خود را به آب پیاز زده و سپس مقدار مناسب گوشت را از ظرف جدا کرده و با دستی که به آب پیاز آغشته است بر وی سیخ قرار دهید . با انگشت شست خود بر روی کباب‌ها برآمدگی ایجاد کنید تا در هنگام کباب کردن گوشت کباب کوبیده مغز پخت شود. ( برای بهتر به سیخ زدن کباب باید انگشت شست شما به سمت بالا باشد و انگشت سبابه در زیر سیخ قرار گیرد و با فضای ایجاد شده در مشت شما مخلوط گوشت بر روی سیخ کباب قرار گیرد .)

بعد از اینکه کباب‌ها سیخ زده شد باید سیخ‌ها را به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید تا حسابی گوشت به سیخ کباب‌ها بچسبد .


طبخ کباب کوبیده در منزل – مرحله سوم – استفاده از کباب پز های اتشی یا گازی

طبخ کباب کوبیده در منزل – مرحله سوم - استفاده از کباب پز های اتشی یا گازی

طبخ کباب کوبیده در منزل – مرحله سوم – استفاده از کباب پز های اتشی یا گازی

حال باید شما کباب پز خود را آماده کنید . برای درست کردن کباب کوبیده بهتر است که از کباب پز ها یا منقل های مخصوص استفاده شود .

استفاده از زغال دیگر کارایی ندارد چرا که دود و بوی زغال روی گوشت نشسته و طعم ان را خراب می کند .

به همین دلیل در منزل بهتر است از کباب پزهای خانگی استفاده کنید. قبل از اینکه سیخ‌ها از یخچال خارج کنید ابتدا کباب پز خانگی را روشن کنید تا حسابی گرم شود.

سیخ‌ها را در داخل کباب پز خانگی خود قرار داده و در هر 10 ثانیه یک بار سیخ‌ها را بچرخانید تا هر دو طرف سیخ در ابتدا به‌خوبی پخته و به‌اصطلاح گرفته شود. اینکار باعث می شود که مواد کباب از روی سیخ ها جدا نشود .

نکته مهم در این مرحله این است که نیازی نیست همه سیخ ها را به یکباره از یخچال خارج کنید. در ابتدا به اندازه ظرفیت کباب پز خود سیخ ها را خارج کنید و طبخ کنید . ( دلیل اینکار این است که سیخ ها اضافه که از یخچال خارج می شوند و روی کباب پز قرار نمی گیرند تحت تاثیر دمای محیط گرم شده و مواد از روی سیخ ها جدا می شوند)

بعد از 1 دقیقه دیگر سیخ‌ها را با سرعت نچرخانید و صبر کنید تا هر طرف سیخ به‌خوبی مغز پخت شود. مراقب باشید که کباب روی سیخ ها نسوزد . مخصوصا بخش های انتهایی و ابتدایی سیخ ها!

در همین هنگام گوجه‌ها را تکه کرده و به سیخ بکشید و در کنار کباب‌ها قرار دهید. گوجه کمی دیرتر از کباب پخته می شود. مراقب باشید پوست گوجه خیلی نسوزد.


سرو کباب کوبیده – مرحله چهارم – کباب را لای نان نگذارید !

یکی از مهمترین بخش های طبخ کباب کوبیده در منزل این است که کباب را لای نان نگذارید! نان باعث می شود که چربی کباب خیلی سریع گرفته شود و در نتیجه کباب طعم خشکی می گیرد .

بعد از پخته شدن کباب کوبیده و گوجه آن را بر روی برنج قرار داده و به همراه سبزی تازه ، دوغ و سماق سرو کنید .


معرفی 20 نکته‌ مهم در هنگام درست کردن کباب کوبیده:

 1. حتماً پیاز را چرخ کنید. پیاز رنده شده باعث می‌شود دانه‌های پیاز در هنگام کباب کردن سوخته شود و طعم بدی به کباب وارد شود .
 2. به هیچ عنوان چربی‌های موجود بر روی گوشت را جدا نکنید . چربی باعث چسبندگی و طعم بهتر کباب کوبیده می‌شود.
 3. مخلوط گوشت را باید حسابی ورز دهید . برای این کار از دستکش‌های پلاستیکی مخصوص استفاده کنید .
 4. به هیچ عنوان با دست خیس گوشت را ورز ندهید .
 5. سیخ‌ها را قبل از به سیخ کشیدن کباب باید یک ساعت در یخچال قرار دهید . سیخ سرد بهتر گوشت کباب را بر روی خود نگه می‌دارد .
 6. وزن مناسب برای هر سیخ کباب بین 75 الی 120 گرم می‌باشد .( برای هر نفر دو سیخ کباب مناسب معادل 250 گرم گوشت می‌شود)
 7. برای درست کردن کباب کوبیده نسبت پیاز به گوشت باید 1 به 4 باشد یعنی گوشت باید 4 برابر پیاز باشد.
 8. برای بهتر شدن گوشت کبابی باید گوشت گوسفند و گوساله دو بار چرخ شوند تا نرم‌تر شوند .
 9. حتماً سیخ‌ها را بعد از آماده شدن و به سیخ کشیده شدن گوشت‌ها در یخچال قرار دهید تا حسابی گوشت به بدنه سیخ‌ها بچسبد .
 10. در هنگام سیخ زدن کباب اگر نیاز بود که دستان خود را مقداری خیس کنید حتماً از ظرف آب سرد ( آب یخ ) استفاده کنید .
 11. زمانی که گوشت را بر روی کباب پز قرار می‌دهید مراقب باشد که شعله و دمای کباب پز بیش از حد نباشد .
 12. به هیچ عنوان گوشت را قبل از چرخ کردن نشورید . گوشت کبابی اصلاً نباید با آب تماس پیدا کند چرا که شل می‌شود .
 13. به هیچ عنوان آب پیاز را به مخلوط گوشت کباب کوبیده اضافه نکنید چرا که باعث شل شدن کباب و ریختن آن می‌شود.
 14. در زمان درست کردن کباب کوبیده بعد از اینکه گوشت و به سیخ کشید ابتدا و انتهای سیخ را محکم فشار داده و به‌اصطلاح سر و ته کباب را ببندید .
 15. سیخ کباب باید استاندارد مخصوص کباب کوبیده باشد . در هنگام به سیخ کشیده کباب باید سیخ‌ها کاملاً خشک باشند.
 16. در صورتی که از کباب پز خانگی تابشی استفاده می‌کنید فاصله کباب تا محل تابش را طوری تنظیم کنید که خیلی به هم نزدیک نباشند.
 17. کباب را باید حساب مغز پخت کنید. کباب مغز پخت نشده به‌شدت سرطان زا است .
 18. برای ترد شدن کباب می‌توان از مقداری آرد سوخاری در مخلوط گوشت چرخ شده هم استفاده کرد. برای بهتر شدن طعم نیز می‌توان به‌جای آرد سوخاری از مغز نان باگت‌های موجود در بازار استفاده ولی باید این مغز نان حسابی آسیاب شود.( این بخش اختیاری است )
 19. مقدار کباب مناسب برای هر سیخ بر اساس مقدار مخلوط گوشتی است که در دست خود قرار می‌دهید. این مقدار حدوداً به‌اندازه یک نارنگی بزرگ یا یک پرتقال متوسط است . مقدار گوشت بیشتر بر روی سیخ‌ها باعث سنگینی و ریزش آن‌ها در هنگام کباب کردن می‌شود پس اندازه هر سیخ‌ها را به مقدار مناسب انتخاب کنید.
 20. درست کردن کباب کوبیده به این روش درصد بیشتری گوشت دارد و نسبت به کباب‌های بیرون که درصد بیشتری چربی دارند مقداری سفت‌تر است . ( کباب اصیل مقداری سفت ولی ترد می‌باشد)
کباب پز تابشی - اوجتا - تماس با: 09186301952

خرید کباب پز تابشی و تجهیزات آشپزخانه صنعتی

اوجتا تولید کننده تخصصی تجهیزات آشپزخانه  صنعتی شامل کباب پز تابشی اتوماتیک، کباب پز تابشی سالاماندر، کباب پز تابشی خانگی، فر پیتزا ریلی، کته پز ریلی، سیخ گیر اتوماتیک، سرخ کن دو سبده و سیخ شور هگزا گونال استاندارد در کشور بوده و همگام با سایر بخش‌های صنعتی جهت فروش بهتر اقدام به ورود به بازارهای جهانی کرده است. قطعاً این مهم میسر نمی‌شد جز با به‌روز آوری محصولات، ارتقا چشمگیر سطح کیفی و قیمت گذاری رقابتی که موجب متقاعد شدن طرف خارجی می‌گردد.

محصولات عمده شرکت شامل کباب پز تابشی اتوماتیک، کباب پز تابشی سالاماندر، کباب پز تابشی خانگی، فر پیتزا ریلی، کته پز ریلی، سیخ گیر اتوماتیک، سرخ کن دو سبده و سیخ شور هگزاگونال با برند اوجتا بوده و حاصل 40 سال تلاش و تجربه مدیران شرکت است. ما بر آنیم این شرکت را چنان متحول کنیم تا با توسعه کارکنان و بهبود مستمر محصولات، خدمات، انعطاف پذیری و افزایش بازدهی، در شمار معتبرترین و مشهورترین عرضه کنندگان تجهیزات تابشی آشپزخانه‌های صنعتی درآییم.

چرا باید اوجتا را انتخاب کنیم؟

فرقی نمی‌کند که شما چه کسب‌وکاری را اداره می‌کنید. دو فاکتور برای شما همیشه باید در اولویت قرار داشته باشد، فاکتور زمان و هزینه! مجموعه اوجتا برای راحتی حال شما مدیران و مخاطبان گرامی تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته است. این مجموعه با همکاری مستقیم با بخش‌های تولید و ایجاد کارگاه‌ها و کارخانه‌های متعدد در استان‌های مختلف توانسته است مجموعه‌ای کامل را به وجود بیاورد. درنتیجه شما می‌توانید برای خرید محصولات مختلف به فروشگاه اوجتا مراجعه کرده تا به‌صورت مستقیم از کارخانه اجناس خود را خریداری نمایید

Hossein_Barati وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *